Chapter 14: Stairway to Heaven

Mafia 2 Solucja – Chapter 14: Stairway to Heaven

Po przebudzeniu odbierz telefon, porozmawiaj z Joe po czym zejdź na dół żeby się z nim spotkać. Wsiadaj do samochodu i jedźcie na Oak Street w Greenfield. Podjedź do czerwonego punktu na mapie aby obejrzeć przerywnik. Po scence będzie ścigać Cię zarówno policja jak i gangsterzy musisz więc zgubić ich wszystkich. Skręć szybko kilka razy, a powinieneś w miarę sprawnie zgubić pogoń. Chwilę po zgubieniu pogoni Joe zacznie z Tobą rozmawiać i wręczy Ci Twoją dole i poprosi abyś zawiózł go do Kingston. W tej chwili Ty i Twój samochód jesteście poszukiwani możesz więc zmienić tablice rejestracyjne albo załatwić nowy samochód. Po zmianie wozu odwieź Joe do punktu oznaczonego na mapie.

Po odstawieniu kumpla jedź do doków aby złożyć wizytę Derekowi, który ma dla Ciebie małą robotę. Po wyjściu na zewnątrz idź z Derekiem i jego ludźmi na spotkanie i obserwuj jak się potoczy. Po odzyskaniu kontroli nad Vito wbiegnij przez otwarte drzwi i schowaj się za skrzyniami po lewej pod schodami (powinny osłonić Cię przed mołotovami). Systematycznie wykańczając wrogów przedzieraj się w kierunku oznaczonego na mapie punktu i przejdź przez otwarte drzwi. Tu czeka Cię kolejna porcja walki, uważaj na koktajle mołotova ciskane w Twoim kierunku. Miej baczenie również na wrogów czających się na balkonie i strzelających do Ciebie z góry.
Po oczyszczeniu pomieszczenia idź na górę gdzie możesz znaleźć osłonę w biurze Dereka. Derek oznaczony będzie na Twojej mapie na czerwono. Gdy Derek i jego ludzie zginą otrzymasz automatycznie nową misję, uzbierania 27,500$ dla Bruna. Na biurku Dereka znajdziesz około 25, 000$ resztę kwoty musisz uzbierać konwencjonalnie czyli rabując sklepy i sprzedając samochody.

Po uzbieraniu odpowiedniej kwoty jedź do mieszkania Joe, okaże się jednak, że nie ma go w domu. Wyjdź na zewnątrz i jedź do Eddie’go. Niestety nie dowiesz się niczego nowego, jedź więc do Giuseppe, od którego dowiesz się co nieco. Aby uratować Joe jedź do punktu, który pojawi się na mapie.

Kiedy odzyskasz kontrolę nad postacią podejdź do gościa, którego właśnie pobił Joe i weź jego broń. Użyj mini mapy aby zlokalizować i wykończyć pozostałych wrogów. W południowo wschodnim narożniku budynku znajdziesz niewielką wnękę, a w niej kolejny numer magazynu Playboy. Wracaj przez mały most, a następnie schodami w dół i w lewo. Miej broń w pogotowiu gdyż na samym dole czeka grupka wrogów. Gdybyś miał problemy z walką pobiegnij schodami na górę żeby zregenerować zdrowie. Przedzieraj się za Joe aż dotrzecie do kolejnych schodów. Joe powie Ci żebyś schodził pierwszy. Schodź z gotową bronią i uważaj na bandziora w rogu, który na Ciebie czeka. Zabij go i nie zapomnij zabrać Magnum, które zostawi. Na samym dole schodów pomieszczenie po prawej będzie stało w ogniu, wskocz więc szybko na biurko po lewej, zejdź z niego po drugiej stronie aby znaleźć osłonę. Zza osłony wykończ wszystkich wrogów. Kiedy atmosfera się uspokoi idź do pomieszczenia po drugiej stronie korytarza, po prawej. Na końcu korytarza skręć w prawo, weź granaty leżące na skrzynce. Idź dalej, aż po prawej zobaczysz kolejne schody idące w dół. Po wejściu do kolejnego pomieszczenia pojawi się spora grupa wrogów, znajdź więc szybko dobrą osłonę. Zza osłony wykańczaj jednego po drugim bądź jednak ostrożny gdyż przeciwników jest całkiem sporo. Po zabiciu ostatniego przeciwnika idź za Joe do wyjścia z budynku. Zdobądź szybko samochód i jedźcie do El Greco.

Po wysadzeniu Joe przy El Greco otrzymasz jego pieniądze. W sumie musisz mieć 55 000$ dla Bruna. Jeśli nadal brakuje Ci kasy obrabuj sklepy lub sprzedawaj samochody Bruskiemu. Po zebraniu całej sumy jedź do Bruna, żeby wręczyć mu pieniądze i zakończyć rozdział.

Wróć do spisu wszystkich misji na Mafia 2 Solucja.